2026. május 9-10.-én lezajlott az idei, XI. Pálinkabowl, EB rendezésünk utáni időszámításunk szerinti nevén az I. Hungarian National. 12 háromfős csapat küzdött öt meccsen keresztül a Corvin-köz sarkán vad elszántsággal. Az első helyet a Blood for the Star csapata szerezte meg (nottobe-Zaki-Alidor, undead-human-chaos chosen) – a magyar BB-ben nincs rendszerváltás. Második helyen a Minarik Ede trió szerepelt (discret-Dávid-Tbandit, dark elf-vampire-breton) felállásban. Végül a dobogó legalján a Tritans (Wolio-Alex-Itzla, breton-nekro-törpe). A legtöbb – 11 – TD-t az osztrák-svéd Tok_Janne hozta el (pro elf), a legtöbb CAS-t – 18 – KanZ (nurgle) és Sony Toprano (ogre) termelte.






Ugyancsak ezen alkalomból hirdetett varsói keretet a csapatkapitány. Ha emlékeim nem csalnak, a következő a magyar Eurobowl-keret:
Timebandit (szerintem breton); nottobe (nyilván undead); Dávid (vámpír), Itzla (ezúttal nem törpe); of Glory (amazon); schwd (meglátjuk); Zaki (chaos chosen); Alidor (ember).
A hivatalos magyar Europen keret pedig:
KanZ; Marci; Alex; Viking.
A kapitány reménykedik, ez a dolga, a hivatalos cél, hogy az utolsó meccsen legyen esélyünk az első harmadba kerülni. Lefordítva magyarra, a középmezőnybe kellene bejutni, amihez egyszer már – Máltán – nagyon közel jártunk.
Valljuk meg, ennyire még nem futottunk neki EB-nek. És talán ilyen jó keretünk sem volt. Meglátjuk…


